Παρασκευή, 26η Απριλίου 2024  9:46 μμ

Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2017 01:46

Νίκη για τον Α.Ο. Αγρινίου επί των Τιτάνων Παλαμά

Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τους Τιτάνες Παλαμά με 86 – 62. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για την ομάδα μας και η δεύτερη εντός έδρας.

Η ομάδα μας μπήκε από την αρχή καλά στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 20 – 10 και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 30 – 19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 53 – 35. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 11 πόντους, όμως η ομάδα μας έφτασε στο τέταρτο δεκάλεπτο τη διαφορά μέχρι και τους 20 πόντους και το παιχνίδι έληξε με το τελικό 86 – 72.

Δεκάλεπτα: 30 – 19, 53 – 35, 65 – 54, 86 – 72.

Διαιτητές: Λογοθέτης – Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17(4), Κυριλής Δ. 3(1), Ρέντζιος 2, Τάσσος, Γκρέκας 14(2), Μήτσου 4, Σταύρου 10(2), Κασαμπαλής 12, Τάγκας.

Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χάρης Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης 3(1), Τσούμας, Γεωργαντζάς 10(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18(4), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 5(1), Μανδαλάκης 16(1), Αποστολάκης 10.