Σάββατο, 27η Απριλίου 2024  4:23 πμ

Τετάρτη, 20 Ιουνίου 2018 10:58

5 χρυσά,1 ασημένιο κι 2 χάλκινα μετάλλια για τον ΑΣ ΘΗΣΕΑ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ στο κύπελλο Ακρόπολις Kick Boxing

Δυνατές εμφανίσεις για το Fight Club Kakarelis στο κύπελλο Ακρόπολις με 5 χρυσά,1 ασημένιο κι 2 χάλκινα μετάλλια. Ο ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ με προπονητή τον Κακαρελη Νικο συμμετείχε σε μια απο τις μεγαλύτερες διοργανώσεις το κυπελλο Ακρόπολις Kick Boxing όπου ήταν αναγνωρισμένο απο την ΠΟΚ με συμμετοχή 700 αθλητών απο όλη την Ελλάδα.

Ο Αγρινιωτικος Σύλλογος ήταν και ο μοναδικός εκπρόσωπος απο το Αγρίνιο που συμμετείχε και με 8 αθλητές κατάφερε να πάρει 5 κύπελλα - 2 ασημένια κι 2 χάλκινα μετάλλια πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις.

Ο Σύλλογος θεωρείτε πλέον απο τους κορυφαίους συλλόγους της Ελλάδας στο kick boxing αφού κάθε χρόνο στελεχωνει τις εθνικές ομάδες έχοντας πολλούς πρωταθλητές . Οι αθλητές που κατέκτησαν διακρίσεις είναι :

Μεσυνδιανου Ρωμαλέα 2 χρυσά κύπελλα στις κατηγοριες -50 κιλά LC και KL Α ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ