Παρασκευή, 26η Απριλίου 2024  10:55 μμ

Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2017 01:54

Ήττα από τον Πρωτέα Γρεβενών (89-48) για τη ΓΕΑ

Στα Γρεβενά ο Πρωτέας είχε ένα ήρεμο απόγευμα κόντρα στη ΓΕ Αγρινίου, με τους γηπεδούχους να επικρατούν εύκολα με σκορ 89-48.

Στη πρώτη περίοδο η ομάδα του Αγρινίου έδειχνε να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και βρισκόταν κοντά στο σκορ, με τον Πρωτέα όμως να ανεβάζει απότομα στροφές στο δεύτερο δεκάλεπτο και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του σκορ 43-27.

Τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα, με τους γηπεδούχους να φτάνουν εύκολα στη νίκη η οποία τους κράτησε σε επαφή με τις πρώτες θέσεις. Από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου πρόσθεσε στο ενεργητικό της ακόμη ένα άσχημο αποτέλεσμα, παραμένοντας στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Πρωτέας Γρεβενών-ΓΕ Αγρινίου 89-48
Δεκάλεπτα: 18-14, 43-27, 63-40, 89-48
Διαιτητές: Τσούλης, Σελεβός
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 6(2), Γούλας 3, Γράβας 4, Μιχαηλίδης 12(4), Ρίγκος 2, Κλωναράς 5, Τακίδης 4, Κόττας 20(1), Μποζιάρης 5(1), Καλογεράτος 19(5), Τζήμου 6, Μητρόπουλος 2
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Βασιλείου 3, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 13(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 8(2), Σαπλαούρας, Τσώλος, Μπόσμος 21, Δάρλας, Βούλγαρης