Παρασκευή, 26η Απριλίου 2024  4:52 πμ

Τρίτη, 04 Απριλίου 2017 20:55

UNDER 21 Γ΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. – ΚΑΟ Φιλοθέης 95 – 39

Μία ακόμη νίκη με πολύ καλή εμφάνιση και ευρύ σκορ σημείωσαν οι UNDER 21 του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. την Κυριακή το απόγευμα της 2ας Απριλίου στο ΔΑΚ Αγρινίου επί του ΚΑΟ Φιλοθέης με σκορ 95 – 39.
Παίζοντας από την αρχή με πολύ καλή άμυνα και έχοντας καλές επιλογές και ευστοχία στην επίθεση κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ και να χτίσουν μια διαφορά 28 πόντων. Έτσι με επιμέρους σκορ δεκαλέπτων 25-14 και 25-8 έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 50-22.

Ο αγώνας συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι παίχτες του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ κατάφεραν πιέζοντας περισσότερο στην άμυνα να κουράσουν αρκετά τους αντιπάλους τους και να μεγαλώσουν τη διαφορά πράγμα που έδωσε τη δυνατότητα στο Θανάση Παπαθανασόπουλο να δώσει χρόνο συμμετοχής και στους πιο μικρούς αθλητές των ομάδων ΜΙΝΙ 2002 και 2003 που είχε στη διάθεσή του στη δωδεκάδα  του σημερινού αγώνα. Έτσι με  σκορ δεκαλέπτων 19-8 και 26-9 το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε σε 95-39.

Διαιτητές  : Ρουπακιάς – Ρήγαλος

Δεκάλεπτα :  25 – 14 , 25 – 08 , 19 – 08 , 26 – 09.

Παναιτωλικός Γ. Φ, Σ. (Παπαθανασόπουλος Αθ. ) : Παπαθανασόπουλος  Αλ. ,Τσατσούλης  Α. 5 (1) , Πάρδος Μ. 4 , Τασούλης Α. 2, Παπαθανασόπουλος Δ. 18 (1) , Αργυρίου Ι. 17 (3) , Ραγκαβής  Δ. 15 , Καραμπέρης Ε. , Μπαρλαγιάννης Ι. 10 , Σύρρος Α. 4 ,  Τσίρτσης Ε. 14 , Παπαθανασόπουλος Ι. 6 (1).

ΚΑΟ Φιλοθέης  (Κατσούλας Αθ. ) : Κατσιγιάννης Ν. 2, Γιαννάκος Κ. 3 , Κατσούλας Α. 3 , Γιαννάκος Β. 7 , Παππάς Θ , Σιαπλαούρας Π. 12 , Γκαρτζονίκας Α. , Λαζανάς Β. 12 .