Σάββατο, 27η Απριλίου 2024  12:35 πμ

Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017 21:50

Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Συνεχίζει την αήττητη πορεία της η ΓΕΑ

14/14 στον Νότιο όμιλο για την Γ.Ε.Αγρινίου που επικράτησε της ομάδας του Πύρρου Αρταίων εκτός έδρας με 38-61 και παραμένει μόνη πρώτη στην βαθμολογία έχοντας εξασφαλίσει ήδη το ένα απο τα δυο εισιτήρια του ομίλου για τα playoffs. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα άστοχο πρώτο πεντάλεπτο πήραν μια διαφορά έντεκα πόντων στο ημίχρονο 18-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο τελείωσαν όλα όταν η ΓΕΑ πίεσε στην άμυνα και βρήκε λύσεις στην επίθεση και με επιμέρους σκορ 5-20 η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 23-49 και εκεί τελείωσαν όλα. Τελικό σκορ 38-61 για την ομάδα του Αγρινίου.

Δεκάλεπτα:Α:06-11 Β:12-18 Γ:05-20 Δ:15-11
Πύρρος Αρταίων(Κωσταπαππάς):Σπύρου 3(1), Πέτσας 4, Μάγγος 3(1), Αποστολάκης 3(1), Αρχιμανδρίτης 4, Αναγνώστου 1, Κωσταπαππάς 12(3), Βάσιος, Σκαμαντζούρας 6, Δημητρίου 2

Γ.Ε.Αγρινίου(Σταμάτης): Γυφτάκης 7(1), Τάγκας 1, Σταμουλάκης 12(2), Σταμούλης 12(1),Δάρλας, Σταυρόπουλος 5(1),Ρέντζιος Β. 7, Γεωργούλας 7(1), Τασόπουλος 10(1), Βούλγαρης