Παρασκευή, 26η Απριλίου 2024  8:28 πμ

Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2019 21:43

Συνέχεια με μια ακόμη νίκη επι του Κ.Σ. Γέφυρας ο Α.Ο. Αγρινίου

Τη 10η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο Α.Ο. Αγρινίου επικρατώντας στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 74 - 65.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 10 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και με 18 στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου. Με σερί 11 - 0 η ομάδα μας μείωσε στους 7 και το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 38 - 30. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου με σερί 12 - 2 η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα, το οποίο έφτασε στους 7 πόντους στο 30ο λεπτό. Η διαφορά διατηρήθηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο και η ομάδα μας έφτασε στο τελικό 74 - 65.

Δεκάλεπτα: 12 - 22, 18 - 16, 24 - 9, 20 - 18.

Διαιτητές: Τσουμαχίδης - Παζώλης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 20(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 14(1), Μήτσου 17(3), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Ρούλης Αλμπάνης): Πουλιανίτης 6, Καραγιαννάκης 4, Ψευτογκάς 4(1), Βούλτσος, Αποστολίδης 17, Κουτουξίδης 11, Σιώμος 15, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 2.