Σάββατο, 27η Απριλίου 2024  1:13 πμ

Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 23:13

Ηττήθηκε ο ΑΟ Αγρινίου στην πρεμιέρα της Α2

Με ευρύ σκορ ( 52-67) επικράτησε ο Πανερυθραϊκός στην έδρα του Α.Ο.Αγρινίου, θέτοντας τις βάσεις της νίκης στην δεύτερη περίοδο.

Ο ΑΟΑ ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε 7-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 16-15 με το τέλος της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανερυθραϊκός εφαρμόζοντας πολύ καλές άμυνες προηγήθηκε με 24-35, χωρίς ο ΑΟ να μπορέσει να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο με το 52-67 τελικό αποτέλεσμα. Ο Γρίψιος είχε 13 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Γαρέζος πέτυχε 10 πόντους, για την ομάδα του Αγρινίου.

Δεκάλεπτα: 16-15, 24-35, 42-50, 52-67

Διαιτητές: Παναγιώτου, Καρπάνος, Κωνσταντινίδου

ΑΟΑ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3 (1), Νικολαΐδης 6, Γρίψιος 13 (1 τρίπ., 11 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 6, Ναούμης 3 (1), Γαρέζος 10 (1), Τσιαμπάς, Μήτσου 8, Μούκας, Κορτσές 3.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Παππάς 9 (1), Κοντούδης, Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης, Βουγιούκας 6 (8 ριμπ.), Σκάνδαλος 3, Γιαουρτόγλου 9 (2), Καμπουρίδης 6 (1), Στάθης 3 (1), Στασινόπουλος, Αθανασούλας 11 (2), Φιλιππάκος