Παρασκευή, 26η Απριλίου 2024  7:29 μμ

Δευτέρα, 24 Δεκεμβρίου 2018 11:04

Ήττα για τον Α.Ο. Αγρινίου από το Φίλιππο στη Βέροια

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στη Βέροια από τον τοπικό Φίλιππο με σκορ 79 - 74.

Ο Α.Ο. Αγρινίου προηγήθηκε με 20 - 16 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως οι γηπεδούχοι στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκαν και έκλεισαν το ημίχρονο με διαφορά 6 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Φίλιππου διατήρησαν μικρές διαφορές και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 79 - 74.

Δεκάλεπτα: 16-20, 37-31, 59-52, 79-74.

Διαιτητές: Θεοδώρου-Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 17, Σισμάνης 11(1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 8(2), Βάλλιος 3, Κοθράς 13(3), Καβαργύρης, Παραπούρας 14(3), Καντάρκος 5.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής, Μιχάλογλου 23(1), Καπινιάρης 14, Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 11(1), Μήτσου 8(1), Ψαράς 3(1), Σαρρής 3, Σταμίρης.