Πέμπτη, 28η Μαρτίου 2024  10:15 μμ

Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 00:16

Παναιτωλικός: Νίκη 2-1 στο φιλικό με την ΑΕ Μεσολογγίου

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Emileon.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις ο Ματσόλα με πλασέ ισοφάρισε, αλλά λίγα λεπτά αργότερα αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1

Αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).