Πέμπτη, 18η Απριλίου 2024  4:26 πμ

Κυριακή, 01 Μαρτίου 2020 14:14

Παναιτωλικός: Ήττα της Κ17 στο Αγρίνιο από τον Άρη

Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να κρατήσει τον Άρη μακριά από την περιοχή του, γνωρίζοντας την ήττα.

Η U17 του Άρη πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Παναιτωλικού με 2-1, για την 22η αγωνιστική της Super League U17.

Οι κιτρινόμαυροι σκόραραν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήραν το τρίποντο απέναντι στον Παναιτωλικό, όπου είχε και αυτός τις δικές του στιγμές.

Ο Άρης σκόραρε δυο τέρματα με τον Γραμματικόπουλο στο 32ο λεπτό και τον Δασκαλάκη στο 49ο λεπτό, ενώ η Αγρινιώτες πέτυχαν το γκολ της τιμής.