Παρασκευή, 29η Μαρτίου 2024  2:49 μμ

Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2020 09:31

Ήττα για την ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου στο Ψυχικό

Για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε εκτός έδρας από την Α.Ε. Ψυχικού με σκορ 77 - 72.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε προβάδισμα και στο ημίχρονο πήρε διαφορά 4 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν μικρή διαφορά, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Δεκάλεπτα: 21 - 14, 11 - 22, 19 - 13, 26 - 23.

Διαιτητές: Παντελίδης - Νάστος - Χριστινάκης (Άκελ).

Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ (Γιώργος Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 6, Παναγιωταράς, Κοντούδης, Παπανικολάου 16(1), Μαλέλης, Μάντζαρης 10(1), Μιλεντίγεβιτς 20(3), Θεοδώρου 5(1), Μαστόρος 3, Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης, Αλμέιδα 17(5).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 4(1), Μπερερής 7(1), Μιχάλογλου 3, Χατζηνικόλας 4(1), Φραντσέσκι 16(1), Γκρέκας 12(1), Γιαννακίδης 7, Κασσιούμης, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 11(3), Σταμίρης, Χρήστου.