Πέμπτη, 25η Απριλίου 2024  12:53 πμ

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020 23:36

Γ.Ε. Αγρινίου: Νικηφόρο ξεκίνημα στον δεύτερο γύρο

Με νίκη ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο η Γ.Ε.Αγρινίου που την διατηρεί στην 2η θέση καθώς επικράτησε της ομάδας της Νικόπολης Πρέβεζας με 74-55. Η ΓΕΑ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 23-12 στο πρώτο δεκάλεπτο.Η Νικόπολη αντέδρασε και μείωσε με κορυφαίο τον Αναστασόπουλο σε 40-35 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα του Αγρινίου με σούπερ άμυνα έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 26-4 και τελείωσε το θέμα νίκη.Στην συνέχεια πολλές αλλαγές και απο τις δυο ομάδες με νεαρά παιδιά στο παρκέ και τελικό σκορ 74-55.Απο την ΓΕΑ ο Βατίστας είχε 18 πόντους με τον Σταμουλάκη να προσθέτει 17 και τον Μπόσμο 16.Απο την Νικόπολη ο Αναστασόπουλος ειχε 18 και ο Καραστάθης 13.

Διαιτητές: Ζέρβας- Γεροδήμος

Δεκάλεπτα:Α:23-12 Β:17-23 Γ:26-4 Δ:8-16

Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος):Ντάλλας, Πολύζος, Νακος 2, Σταμουλάκης 17(3), Μπαρούχας 8, Γκόντας 4, Βατίστας 18, Μπόσμος 16, Δάρλας 3(1), Παρθένης 6

Νικόπολη Πρέβεζας(Πολίτης):Φραγκούλης 6, Τζίμας 4, Αναστασόπουλος 18, Καραστάθης 13(1), Ζήκας 5, Παπαμιχαήλ, Βασιλειάδης 5(1), Μουσγάς 2, Βαβέτσης 2