Σάββατο, 20η Απριλίου 2024  2:37 πμ

Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2019 14:37

Α.Ο. Αγρινίου: Τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2

Νίκη επί του Φίλιππου Βέροιας για τον Α.Ο. Αγρινίου

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα μας, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Φίλιππου Βέροιας με 68 - 42.
Η ομάδα μας μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου πήρε το προβάδισμα στο σκορ και από εκείνο το σημείο δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της. Μετά τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια τιμή και το ημίχρονο έκλεισε με προβάδισμα 13 πόντων για την ομάδα μας. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα και στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας με επιμέρους σκορ 19 - 7 έφτασε στο τελικό +26.

Δεκάλεπτα: 20 - 13, 13 - 7, 16 - 15, 19 - 7.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Τσακαλογιάννης - Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 12, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 3, Ελευθεριάδης, Κοθράς 9, Παραπούρας 10(1), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7.