Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2019 10:10

Τρίποντο ψυχολογίας για Ναυπακτιακό

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 0

Μια σπουδαία νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός στον πρώτο εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Αστέρα Ιτέας. Η ομάδα του Δημήτρη Κάκκου αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω από το 18΄ μετά την αποβολή του Γκούρα και όσο περνούσε η ώρα πίεζε μέχρι που ο Πέκεζ άνοιξε το σκορ με ωραία κεφαλιά στο 78΄.

Μετά το γκολ οι παίκτες του Ναυπακτιακού πήραν τον έλεγχο του αγώνα πιέζοντας συνεχώς

Τώρα ο Ναυπακτιακός υποδέχεται στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής το Σούλι Παραμυθιάς. Εδώ πρέπει να αναφέρουμε ότι η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά την ερχόμενη Τρίτη και θα διαρκέσει έως την Πέμπτη.

Αναλυτικά:

*Η προπώληση εισιτηρίων αξίας 5 ευρώ θα γίνεται από Τρίτη έως Πέμπτη στους εξής χώρους : -Πρακτορείο ΟΠΑΠ Κουτσοσπύρος Κωνσταντίνος (Κεφαλόβρυσο) -Πολυκατάστημα Κωστία (Κέντρο) -Cafe Central – Χάρης Γλωσσόπουλος (Αγία Παρασκευή) -Delicia Κρεπερί- Γιαννίκας (Λιμάνι) -Γενική Ταχυδρομική Κωστούλας (Λιμάνι) -Cafe Jucco (1ο Γυμνάσιο) -Καφενείο Κόκλα (Οδός Θέρμου) . Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλα τα καταστήματα για την στήριξη.

Ναυπακτιακός:Πετσίνης,Καζανάς,Καλαμπόκας,Πέκεζ,Θωμόπουλος,Τσεκούρας(63’Ζαχαρόπουλος),Καραγιάννης,Γιαννόπουλος,Ανδρεόπουλος(89\Αντωνόπουλος),Κονίδας(92’Σίνης),Fadiga(60’Σταθόπουλος)

Αστέρας Ιτέας: Κούμης,Χουζούρης,Δινοβίτσης Μανέτας,Κουρούμα,Κυριλλίδης,Γκούρα,Γκίκα,Καμπεράι,Καψάσκης(60’Ζιόγας),Ζαχαριουδάκης(50’Βάσος).

Το φίλμ του αγώνα:

6 Εκτέλεση φάουλ του Γκούρα διώχνει με γροθιές ο Πετσίνης

18’Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκούρα με δέκα παίκτες ο Αστέρας

20’Σούτ του Κονίδα η μπάλα άουτ.

27’Ο Καζανάς θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή ο διαιτητής θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

42’Σέντρα του Κονίδα θα προλάβει ο τερματοφύλακας σε μια φάση που οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι. \

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Φίτσας με βοηθούς τον κ. Φραγκούλη και τον κ. Πάνο.

49’Σούτ του Fatiga θα κοντράρει η μπάλα κόρνερ.

52’Σέντρα σούτ του Κονίδα η μπάλα θα περάσει άουτ.

64’Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

67’Σούτ του Γιαννόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

78′ Ο Πέκεζ με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό.

82’Ο Ανδρεόπουλος θα ζητήσει πέναλτι ο διαιτητής θα έχει αντίθετη άποψη.