Πέμπτη, 18η Απριλίου 2024  9:04 μμ

Κυριακή, 31 Μαρτίου 2019 19:58

Τον νίκησε το άγχος – Ήττα από τον Τηλυκράτη για Ναυπακτιακό

Δεν κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης απέναντι στον Τηλυκράτη ο Ναυπακτιακός Αστέρας. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να συνεχώς με αντεπιθέσεις να απειλήσουν την εστία του Ναυπακτιακού. Κάτι που κατάφεραν στο 50’ με ένα απίστευτο σουτ λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή. Το 0-2 για τους φιλοξενούμενους θα σημειώσει ο Γεωργούσης με κοντινό πλασέ και το τελικό 0-3 ο Πριονάς. Ο Ναυπακτιακός δεν είχε καλή απόδοση και γνωρίζει μία βαριά ήττα. Τώρα η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς αντιμετωπίζει στην Ηγουμενίτσα τον Θεσπρωτό και την τελευταία αγωνιστική τον Αχέρωντα Καναλακίου. Τίποτα όμως δεν έχει τελειώσει καθώς με δύο νίκες ο Ναυπακτιακός τερματίζει στην δεύτερη προνομιακή θέση και σε συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορεί να κατακτήσει ακόμη και την πρώτη θέση.

Ναυπακτιακός – Γκόγκιτς: Σταματόπουλος, Καζανάς(60’Καραγιάννης), Γκόλιας, Νικολακόπουλος, Σεντεμέντες(60’Κοκκώνης)Γκάρετ(66’Βακράκος), Στεργίδης, Γιαννόπουλος(63’Γιαννόπουλος), Γραμματικόπουλος,Κυζιρίδης,Κωστής.

Τηλυκράτης – Μαγκαφίνης: Τεντζέρης, Χριστογιάννης,Καταγής,Δημητρίου , Μπουρδούβαλης, Τόσκα Κλάιντι,Τσελάι(73′ Περιστέρης),Φράγκος(68’Κολοβός),Γεωργούσης,Καταγής,Πριονάς.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ανδιανός με βοηθούς τον κ. Οικονόμου και κ. Παπαδημητρίου από την ΕΠΣ Αχαΐας.

Το φίλμ του αγώνα:

2’ Εκτέλεση κόρνερ για τον Τηλυκράτη η μπάλα επικίνδυνα παράλληλα με την εστία.

3’ Από θέση τετ α τετ ο Γεωργούσης θα πλασάρει άουτ.

11’ Ο Γεωργούσης θα βγεί στην κόντρα θα επιχειρήσει μια ωραία συρτή σέντρα όμως ο Σταματόπουλος θα μπλοκάρει πριν η μπάλα φτάσει στον Πριονά

20’ Ο Γεωργούσης θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ.

24’ Σέντρα σουτ του Χριστογιάννη μπλοκάρει εύκολα ο Σταματόπουλος

25’ Ο Νικολακόπουλος θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κυζιρίδη

26’ Ο Γραμματικόπουλος θα κλέψει την μπάλα θα σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα κοντράρει.

30’ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκόλια θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας στην επαναφορά δεν θα μπορέσει να πλασάρει ο Νικολακόπουλος.

34’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα θα κοντράρει στους αμυντικούς του Τηλυκράτη θα φτάσει στον Κωστή θα σουτάρει η μπάλα να κοντράρει κόρνερ.

37’ Σέντρα του Τσελάι κεφαλιά του Γεωργούση η μπάλα άουτ.

39’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Σεντεμέντε στην φάση θα μπει ο Νικολακόπουλος θα πλασάρει η μπάλα άουτ.

40’ Σουτ του Τόσκα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

48’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυζιρίδη μπλοκάρει ο Τεντζέρης.

50’ Γκοοολ Ο Φράγκος με ένα απίστευτο σουτ πολλά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή θα στείλε την μπάλα στα δίχτυα.

52’ Σουτ του Πριονά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

57’ Γκοολ Ο Γεωργούσης με κοντινό πλασέ θα κάνει το 0-2

61’ Σουτ έξω από την περιοχή του Τσελάι η μπάλα λίγο άουτ.

63’ Ωραία σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Μπουρδούβαλη η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

64’ Δυνατό σουτ του Βακράκου αποκρούει εντυπωσιακά ο Τεντζέρης.

68’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

73’ Από θέση τετ α τετ οι Πριονάς δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Σταματόπουλο.

84’ Με ένα ωραίο πλασέ του Πριονάς θα κάνει το 0-3 για τον Τηλυκράτη.