Πέμπτη, 18η Απριλίου 2024  2:29 πμ

Σάββατο, 30 Μαρτίου 2019 14:41

Παναιτωλικός: Κ19: Προηγήθηκε αλλά έχασε με 5-2

Αν και προηγήθηκε 2-0 ο Παναιτωλικός γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ με 5-2 στον αγώνα του πρωταθλήματος υποδομής Κ19 της Super League. Ο Γρηγοριάδης με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό στο 11’ και ο Ντουάρτε με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2 στο 30’. Η ΑΕΚ μείωσε με πέναλτι στο 35’ και ισοφάρισε σε 2-2 στο 52’. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή και στις καθυστερήσεις του αγώνα σημείωσαν δύο γκολ και διαμόρφωσαν το τελικό 5-2.

Αγωνίστηκαν οι: Παρδαλός, Ντόβας (77’ Πανταζής), Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Μελιάδης, Τσιαντής, Φυτόπουλος, Ντουάρτε, Αλομπισάτ (69’ Πατίλας), Φραντζέσκος (81’ Σκόνδρας), Καββαδίας.

Για το πρωτάθλημα Κ17 η ομάδα του Παναιτωλικού αγωνίζεται εκτός έδρας με την ΑΕΛ αύριο Κυριακή στις 11.00 το πρωί.