Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τρίτη, 19 Μαρτίου 2019 17:26

Το πρόγραμμα του 10ου Μαθητικού Φεστιβάλ Θεάτρου στο Αγρίνιο (Παρ 22/3 - Παρ 19/4/2019 20:00)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΜΑΡΤΙΟΥ ωρα 8 μ.μ.


ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Μαθητέs Αστακού

«Μια κωμωδία» του Ιάκωβου Καμπανέλη

Υπεύθυνος καθηγητής Πιτσούλιας Λάμπρος


ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

5ο Γυμνάσιο Αγρινίου

«Του Κουτρούλή ο γάμοs» του Ρίzου Ραγκαβή Αλέξανδρου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Πουδαρά Βλωτίνα, Αλεξάκη Αφροδίτη, Βάρδια Μαρία, Στραβοδήμου Ειρήνη


ΠΕΜΠΤΗ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

3ο Γενικό Λύκειο Αγρινίου

«Αγαπητέ Θεέ» του "Ερικ Εμανουέλ Σμίτ

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Παναγιώτου Χρήστος, Λύγδας Χρήστος, Τzωρτzοπούλου Φιόρα, Κυψάλη Γεωργία, Πολύzου Γιαννιώ


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΜΑΡΤΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο

«Ο Μπακαλόγατος» εμνευσμένο από το Θεατρικό έργο "της Κακομοίρας"

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Παπαπάνου Κωνσταντίνος, Βαzούκη Γλυκερία, Μήτσου Σοφία, Δαμουράκης Σπύρος


ΚΥΡΙΑΚΗ 31 ΜΑΡΤΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Πειραματικό ΓΕΛ Πάτρας

«Τρελλοί γιατροί - παρανοϊκοί ασθενείς» (διασκευή) του Δημητρίου Ψαθά- Ντάριο Φο

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Γάκης Παναγιώτης, Φιλοσόφου Μαρία


ΔΕΥΤΕΡΑ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Γυμνάσιο Καινουργίου

«Το Φιόρο του Λεβάντε» του Γρηγορίου Ξενόπουλου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Πιστιόλα Φωτεινή, Παπασωτήρης Γιώργος


ΤΡΙΤΗ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ωρα 8 μ.μ.

2ο ΕΠΑ.Λ Αγρινίου

«Κρίστοφερ» Βασισμένο στο βιβλίο του Μάρκ Χάντον «Το περίεργο περιστατικό μέσα στη νύχτα»

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Ζεϊκου Αικατερίνη, Παππά Αγγελική, Καρδαρά Φωτεινή, Χονδρονικόλα Αναστασία


ΠΕΜΠΤΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

1ο Γενικό Λύκειο Μεσσήνηs

«ΕυμενΙδες» του Αισχύλου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Φουσιάνης Νικόλαος, Ρακιντzή Αγγελική, Γεωργόπουλου Βασίλειου


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

6ο Γενικό Λύκειο Αγρινίου 

«Το Λεωφορείο» του Στάνισλαβ Στρατίεβ

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καγκελάρη Ουρανία


ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

2ο ΓΕΛ Ναυπάκτου

«Ο Αρχοντοχωριάτης» του Μολιέρου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Δρογγίτη Μαρία, Δημόπουλο Κων/νος, Αλεξοπούλου Αθηνά


ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου

«Οι κυρίες της αυλής» του Αλφρεντ Ζερί 

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Ξανθιώτη Ευμορφία, Σάϊνη Ερασμία


ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

1ο Γενικό Λύκειο Αγρινίου

«Η πινακοθήκη των ηλιθίων» του Νίκου Τσιφόρου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Κόττη Κωνσταντίνα, Γκάϊδα Γεωργία, Τσουκαλά Βασιλική, Καποδίστρια Νικόλαο,


ΤΡΙΤΗ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Ιδιωτικό Γυμνάσιο Εκπαιδευτηρίων «Πάνου»

«Μια ιστορία του Φιοντόρ» του Μάνου Κοντολέων

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Γουρδούπης Χρήστος, Ν1πcιλαμπάνη Ανδριάννα


ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Γυμνάσιο Γουριάs

«Το αγόρι με την βαλίτσα» του Μάϊκ Κένι

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Γεώργιος Λούκα, Αρχανιώτη Ελένη, Καρύμπαλης Ιωάννη


ΠΕΜΠΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Γυμνάσιο Βόνιτσας

«Ο φίλος μου ο Λευτεράκης» του Αλέκου Σακελλάριου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Ζαχαράκης Κωνσταντίνος, Αραβανή Κωνσταντίνος, Παλούκη Καλλιρόη, Ζαzοπούλου Σημέλα


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Εκπαιδευτήρια «Παναγία Προυσιώτισσα»

«7 Χρόνια» των Χοσέ Καμπέθα - Κρίστιαν Κόντι

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Μελικόκη Δήμητρα, Καλταμπάνη Μαρία, Σαπλαούρα Βασιλική


ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

3ο ΓΕΛ Πατρών

«Ιχνευτές» (Σατυρικό Δράμα) του Σοφοκλή

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Μπόμπολη Ειρήνη, Αποστολοπούλου Σοφία


ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Αγρινίου

«Της μάνα σου η .... σύνταξη» της Κίτρα Μαρίαs

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Αϋφαντοπούλου Δωροθέα, Ασημάκη Παρασκευή, Αντωνάκη Δήμητρα, Πανταζή Ελευθερία


ΔΕΥΤΕΡΑ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

Παπαστράτειο Γυμνάσιο Αγρινίου

«Τρωάδεs» του Ευριπίδη

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Γουρνάρηs Ναπολέων, Παναγιωτακοπούλου Κασσάνδρα, Τσαμπαλά Ελένη, Θεοδώρου Ευγενία, Κατσιάδα Ουρανία, Μπουγιούκου Ηλιάνα


ΤΡΙΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ωρα 8 μ.μ.

2ο Γυμνάσιο Μεσολογγίου

«Εξοδος» Κείμενο ομάδα «ΑΝΙΜΑ» (Θεατρική προσαρμογή-Μαγιώνου Αδαμαντία)

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Λάπα Γεωργία, Γριβοπούλου Αικατερίνη, Πατούλια Ανδρονίκη


ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

ΓΕΛ Βόνιτσαs

«Ο θάνατος σου η ζωή μου» του Αλέκου Σακελλαρίου

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Ασπρογέρακαs Αντώνπs, Γατσούληs Νίκο


ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ. 

2ο Γενικό Λύκειο Αγρινίου

«Ονειρο καλοκαιρινήs νύχταs» του Ουίλιαμ Σαίξπηρ

Υπεύθυνοι καθηγητέs: Κυλάφη Σπυριδούλα, Σταθόπουλοs Παναγιώτηs


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ώρα 8 μ.μ.

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΤΗΣ

Διαβάστηκε 1632 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 22 Απριλίου 2019 00:49
Συντακτική Ομάδα του AgrinioBestOf.gr

Καθημερινή ενημέρωση με οτι καλύτερο συμβαίνει στο Αγρίνιο και την Αιτωλοακαρνανία. Σε πρώτο πλάνο η ανάδειξη του νομού, ως φυσική ομορφιά, πολιτισμικές δράσεις, ενδιαφέροντα πρόσωπα και ομάδες και οτι άλλο αξίζει να αναδειχθεί.

Αφήστε σχόλιο...