Παρασκευή, 19η Απριλίου 2024  8:37 πμ

Κυριακή, 03 Μαρτίου 2019 22:49

Ήττα στο Αγρίνιο για τους Νέους του Χαρίλαου Τρικούπη από τη ΓΕΑ – Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι μας και ηττήθηκαν από την πρωτοπόρο και αήττητη Γ.Ε.Α. με σκορ 81-66 για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Η αποστολή της ομάδας μας ήταν εξαρχής δύσκολη λόγω και της ποιότητας του αντιπάλου αλλά και λόγω των απουσιών των Γυφτάκη, Τσαπατώρη.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 4-10 με τους γηπεδούχους να ισορροπούν στη συνέχεια και τη πρώτη περίοδο να κλείνει τελικά με σκορ 18-16 υπέρ της Γ.Ε.Α. Στη δεύτερη περίοδο η Γ.Ε.Α. είχε μια ελαφρά υπεροχή με την ομάδα μας πάντως να παραμένει κοντά στο σκορ και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 40-34 ύστερα από buzzer beater τρίποντο του Καζάνα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι με επιμέρους σερί 23-13 εκμεταλευόμενοι και τα φάουλ που είχαν φορτωθεί οι «βασικοί» μας παίχτες, καθώς και το τραυματισμό του Γκάτζιου στα μέσα της τρίτης περιόδου.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους προπονητές των δύο ομάδων να χρησιμοποιούν όλους τους παίχτες που είχαν στη διάθεση τους με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με σκορ 81-66.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται τους Αργοναύτες Αγρινίου στο τελευταίος της εντός έδρας παιχνίδι για τη φετινή αγωνιστική περίοδο (10/3, 18:00).