Πέμπτη, 25η Απριλίου 2024  2:25 πμ

Κυριακή, 25 Νοεμβρίου 2018 13:42

A’ ΕΣΚΑΒΔΕ – Νότιος όμιλος: ΑΛΦΑ – Γ.Ε.Αγρινίου 42-59

Το 5 στα 5 έκανε η Γ.Ε.Αγρινίου που επικράτησε στο ΔΑΚ Αγρινίου του ΑΛΦΑ με 42-59.

Η Γ.Ε.Α ξεκίνησε πολυ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 8-20 στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο ΑΛΦΑ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 28-28 για να πάει η ομάδα της ΓΕΑ προηγούμενη στο ημίχρονο με 28-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΓΕΑ έπαιξε πολυ δυνατά στην άμυνα περιορίζοντας στους 14 πόντους την ομάδα της ΑΛΦΑ και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση πήρε μια διαφορά 12 πόντων στο τριακοστό λεπτό και έφτασε στην νικη με 42-59.

Γεωργούλας με 14, Φωτιάδης και Λειβαδάς με 13 οι πρώτοι σκόρερ για την ΓΕΑ. Απο τον ΑΛΦΑ ο Βατίστας είχε 8.

Δεκάλεπτα:08-20 Β:20-11 Γ:08-16 Δ:06-12

ΑΛΦΑ (Σταυρόπουλος-Διαμάντης): Ρέντζιος Θ. 4, Τσέλιος 6, Λυμπέρης, Κυριαζής 3(1), Ρέντζιος Β. 7, Τάγκας 5(1), Παπαχρήστος, Βατίστας 8, Παρθενης, Τασόπουλος 5, Βουλγάρης 4.

Γ.Ε.Αγρινίου (Φαράντος-Καρατσώρης): Λειβάδας 13(3), Τσάνος, Φωτιάδης 13(1), Σταμουλάκης 5, Σούρλας, Δάρλας 5, Κρέλιας, Ντάλας, Μπόσμος 2, Γεωργούλας 14(1), Ξανθόπουλος, Βασιλείου 7.