Πέμπτη, 25η Απριλίου 2024  4:58 πμ

Τρίτη, 03 Μαρτίου 2015 19:48

Στα πρώτα Σωματεία στην Ελλάδα η Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου που διεξήχθη στα Τρίκαλα, την Κυριακή 1 Μαρτίου 2015, η ομάδα στίβου της Γ.Ε.Α. έδωσε δυναμικό παρόν, τοποθετώντας τον αγρινιώτικο σύλλογο  στις πρώτες θέσεις στη γενική κατάταξη.

Στα 6000μ. Νέων Γυναικών, η Γεωργία Σταμούλη κατέκτησε την 1η θέση και το εισιτήριο για την Εθνική Ομάδα Ανωμάλου Δρόμου. Στο ίδιο αγώνισμα  η Αθηνά Σταμούλη τερμάτισε 15η.

Στα 6000μ. Εφήβων, ο Κώστας Σταμούλης πήρε την 4η θέση και πέτυχε την είσοδό του στην Εθνική Ομάδα. Ο Βασίλης Ματσούκας ήταν 17ος στην ίδια κούρσα.

ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΟΥΤΣ

ΓΕΩΡΓΙΑ1

Στα 4000μ. Παίδων, ο 16χρονος Θοδωρής Αρωνιάδας κατέλαβε την 6η θέση, δίνοντας ελπίδες μεγαλύτερων διακρίσεων για το μέλλον.

Τέλος, στα 4000μ. Νεανίδων, η Κωνσταντίνα Σταμούλη τερμάτισε 6η, δείχνοντας ότι θα πρωταγωνιστήσει φέτος στην κατηγορία της μετά από ένα χρόνο απουσίας.

Είναι άξιοι συγχαρητηρίων τόσο οι αθλητές και αθλήτριες που αγωνίστηκαν, όσο και ο προπονητής τους  Μπάμπης Ποσονίδης και ο έφορος του τμήματος στίβου της Γ.Ε.Α., Γιώργος Κοτρότσος.