Πέμπτη, 28η Μαρτίου 2024  2:45 μμ

Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου 2016 17:10

ΠΑΟΚ- Παναιτωλικός 2-1 (φωτό)

Ξεκίνημα με ήττα για τον Παναιτωλικό στην Τούμπα με το τελικό 2-1 μάλλον να τον αφήνει ευχαριστημένο καθώς ο ΠΑΟΚ έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες. Στο 1ο ημίχρονο το σκορ έμεινε στο 2-0 (1′ Mπίσεβαρ, 27′ Ροντρίγκες) χάρις στο Κυριακίδη ενώ στο 2ο ημίχρονο υπήρξαν διαστήματα που ο Παναιτωλικός ισορρόπησε ενώ μείωσε το σκορ στο 91′ με τον Ουάρντα.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Παναιτωλικό στο γήπεδο της Τούμπας για την πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ιβιτς): Γλύκος, Μάτος, Τζαβέλλας, Κρέσπο, Βαρέλα, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκες, Τζάλμα Κάμπος, Αθανασιάδης.

Στον πάγκο: Μπρκιτς, Περέιρα, Γιαννούλης, Κουλούρης, Μυστακίδης, Σάχοφ, Πέλκας.

Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Τσοκάνης, Κούσας, Χαντακιάς, Μύγας, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ουάρντα, Φερέιρα, Τομάν, Μαρκόφσκι.

Στον πάγκο: Κριστιάνο, Μουνιόζ, Κλέσιο, Λεντέσμα, Κουτρουμάνος, Ροντρίγκες, Ρότσα.

Οι παίκτες των δύο ομάδων κατευθύνθηκαν προς τη Θύρα 4, κρατώντας στεφάνια και λουλούδια στα χέρια προς τιμήν ενός οπαδού που έφυγε προ λίγων ημερών από τη ζωή. Σπουδαία κίνηση από τους ποδοσφαιριστές των δύο συλλόγων!

1′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!Σέντρα του Κάμπος, κακό διώξιμο από τον Χαντάκια και ο Μπίσεσβαρ με ψύχραιμο πλασέ στην κίνηση κάνει το 1-0!Πρώτο γκολ του Μπίσεσβαρ με τα χρώματα του ΠΑΟΚ.

14224714_10154490030319687_9013738482341158033_n

4′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Ροντρίγκες!Τρομερή ενέργεια του Γκάρι Ροντρίγκες, που περνάει ανάμεσα από δύο παίκτες και κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Κυριακίδης διώχνει με το ένα χέρι σε κόρνερ.

9′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα εκτέλεσε το φάουλ έξω από την περιοχή και πολύ πλάγια αλλά ο Γλύκος έδιωξε σε κόρνερ.

13′ Ο Χαντάκιας κάνει φοβερό τάκλιν την ώρα που ο Αθανασιάδης σούταρε μέσα από την περιοχή και αποσοβεί ένα… πιθανό γκολ!

19′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Κρέσπο από κοντά, ο Κυριακίδης στη γωνία του διώχνει σε κόρνερ! Μετά από ωραίο συνδυασμό των γηπεδούχων αλλά και μια ασυνεννοησία των αμυνομένων του Παναιτωλικού, ο Κρέσπο βρέθηκε σε καλή θέση και σούταρε αλλά το σουτ του «έβγαλε» ο Κυριακίδης.

24’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την κεφαλιά του Μάτος να διώχνει εντυπωσιακά ο Κυριακίδης!

27′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Καταπληκτική πάσα με το τακουνάκι του Αθανασιάδη στον Ροντρίγκες που με πλασέ κάνει το 2-0! Ο Ροντρίγκες επωφελείται από την κακή αντίδραση της άμυνας του Παναιτωλικού και δίνει στον Κλάους, ο οποίος με τρομερό τακουνάκι βγάζει τετ-α-τετ τον συμπαίκτη του και αυτός εκτελεί τον ανήμπορο να αντιδράσει Κυριακίδη.

29′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέο Μάτος γύρισε τη μπάλα ανάμεσα στο πέναλτι και τη μικρή περιοχή, ο Ροντρίγκες που ερχόταν σαν… τρέιλερ έκανε το μονοκόμματο σουτ που έφυγε λίγο πάνω από την εστία.

31′ Σουτ του Τσίμιροτ, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

cameraman1_628_35538′ Νέα ωραία πάσα του Αθανασιάδη στον Μπίσεσβαρ, ο Κυριακίδης πρόλαβε βγήκε και μάζεψε τη μπάλα.

45’+1′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Μπίσεσβαρ, ο Κλάους πετάγεται και κάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην… επιστροφή της, ο Λέο Μάτος που ερχόταν με φόρα την βρήκε με το τακουνάκι αλλά την έστειλε άουτ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2-0

14292376_10154490147149687_3084733366837044940_n

Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ και ο Παναιτωλικός βράβευσαν την Χρυσή στη σκοποβολή στους Ολυμπιακούς Αγώνες, Άννα Κορακάκη.

tsipras-a-11-9-708_0

B’ HMIΧΡΟΝΟ

46′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λεντέσμα αντί Φερέιρα.Καμία αλλαγή από πλευράς Ίβιτς.

51′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Κλάους έκανε την προσποίηση αλλά ο Μπίσεσβαρ… κατάφερε να σουτάρει άουτ!

58′ Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον ΠΑΟΚ! Είναι ο Μπίσεσβαρ ξανά, που ολομόναχος μέσα από την περιοχή πλασάρει άουτ.

60′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κλέσιο αντί Μαρκόφσκι.

14264041_1684648248522303_3395106548413261500_n

65′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Τσοκάνης γύρισε τη μπάλα στα όρια της περιοχής για τον Τομανέ, αλλά το μονοκόμματο σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ.

67′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Περέιρα και Σάχοφ αντί Αθανασιάδη και Μπίσεσβαρ.

69′ Σουτ του Κλέσιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

76′ Δεν χάνεται αυτό! Ο Ροντρίγκες βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη αλλά ο τελευταίος έδιωξε, ωστόσο ο Φακούντο Περέιρα επωφελήθηκε και σε κενή εστία… έχασε το κοντρόλ και δεν κατάφερε να σκοράρει.

78′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μουνιόζ αντί Μύγα.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνιόζ.

81′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φακούντο Περέιρα, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κυριακίδη που είχε μείνει… άγαλμα.

14264139_10154490266109687_5354148569557342487_n

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Τσίμιροτ.

88′ Δυνατό μακρινό σουτ του Πέλκα, έδιωξε ο Κυριακίδης.

90’+1′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Τραγικό γύρισμα του Βαρέλα, ο Ουάρντα επωφελήθηκε και πλάσαρε τον Γλύκο. 2-1 και έχει δύο λεπτά καθυστερήσεων ακόμα.

90’+3′ Eυκαιρία για τον Παναιτωλικό με άστοχο σουτ του Κλέσιο.

Τέλος στο ματς. 2-1 ο ΠΑΟΚ τον Παναιτωλικό.

sport-fm.gr

14344113_10154490325604687_9147341890448026624_n

unnamedunnamed14264139_10154490266109687_5354148569557342487_nunnamed

Διαβάστηκε 1968 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου 2016 21:24