Παρασκευή, 29η Μαρτίου 2024  2:08 πμ

Κυριακή, 06 Μαϊος 2018 01:50

Νίκη του ΑΟ Αγρινίου κόντρα στον Κ.Σ. Γέφυρας

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 78 – 61. Αυτή ήταν η 15η νίκη για την ομάδα του Αγρινίου που έφτασε τους 41 βαθμούς και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΑΟ από το ξεκίνημα πήρε διαφορά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με 10 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα στο δεύτερο και στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο άνοιξαν τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό +17.

Την επόμενη Κυριακή 13 Μαΐου στις 5:00 το απόγευμα στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς ο ΑΟ Αγρινίου υποδέχεται στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 28 – 18, 18 – 20, 10 – 12, 22 – 11.

Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Δημήτρης Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.