Τρίτη, 16η Απριλίου 2024  6:59 μμ

Σάββατο, 10 Μαρτίου 2018 17:37

Παναιτωλικός: Νίκησε η Κ15, έχασε η Κ17

Για το πρωτάθλημα Κ17 της Super League ο Παναιτωλικός γνώρισε τη ήττα με σκορ 2-0 από την ΑΕΛ εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28’ και η ομάδα μας είχε ευκαιρίες για ισοφάριση κυρίως στο β’ ημίχρονο. Στις καθυστερήσεις του αγώνα η ΑΕΛ πέτυχε δεύτερο γκολ και έφυγε νικήτρια από την αναμέτρηση. Αγωνίστηκαν οι: Τσεκούρας, Ευθυμίου (73’ Ντόκας), Μαντζανάς (82’ Αγρογιάννης), Μελιάδης (35’ λ.τ. Ντούλιας), Παναγιωτίδης, Πανταζής, Σκόνδρας, Κωνσταντόπουλος, Φραγκούλης (80’ Καρατσώλης), Σκιαδάς, Θεοτοκάτος (84 Καζανάς).

Για το πρωτάθλημα Κ15 ο Παναιτωλικός κέρδισε στην Κέρκυρα τον ΑΟΚ με 3-1. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 5’ με κεφαλιά του Χρήστου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δήμου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55’, αλλά στο 62’ ο Δήμου με πλασέ έδωσε ξανά προβάδισμα στον Παναιτωλικό. Στο 75’ από εκτέλεση κόρνερ του Παπαχρήστου, ο Βασίλας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Ντζάλας, Χρήστου (57’ Σοροβός), Βασίλας, Παπαχρήστος, Τσιακούμης, Λαζαρίδης, Λάκκας (77’ Πλιάτσικας), Σαράκης (53’ Παχνής), Δήμος (75’ Αλομπισάτ), Παπαδήμας (53’ Κοκκώνης).

Η ομάδα Κ20 αγωνίζεται αύριο Κυριακή στις 11.00 το πρωί στα Πηγάδια με την Ξάνθη.