Πέμπτη, 28η Μαρτίου 2024  10:16 μμ

Πέμπτη, 08 Μαρτίου 2018 17:20

Κυπελλούχος Αιτωλοακαρνανίας ο Αμφίλοχος

Ένα αυτογκόλ του Λίτσου στο δεύτερο λεπτό της ημίωρης παράτασης ήταν αρκετό για να κρίνει τον 47ο τελικό κυπέλλου ανάμεσα στον Νέο Αμφίλοχο και την ΑΕ Μεσολογγίου, με την ομάδα της Αμφιλοχία να στέφθεται κυπελλούχος Αιτωλοακαρνανίας για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Οι κυριότερες στιγμές του παιχνιδιού:

4΄σουτ Μαλή μπλοκάρει ο Ζέρβας.

14΄σουτ Τσιούνης ασταθής απόκρουση Ζέρβα η μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ δεν θα μέτρηση μετά από υπόδειξη του πρώτου βοηθού.

25΄σουτ Γκατσέσα σε κόρνερ ο Ρόκκος.

26΄εκτελεση κόρνερ Βασιλάρη, σουτ μέσα από την περιοχή αδύναμο του Καβαλλάρη μπλοκάρει ο Ρόκκος.

34΄σεντρα Κολοβάκης κεφάλια Τσιούνης ψηλά άουτ.

38΄σουτ Τόσκα ψηλά άουτ.

40΄γυριστο σουτ Βασιλάρη με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά, νέο σουτ του από πλεονεκτική θέση του Μιχαλόπουλου άουτ.

44΄εκτελεση κόρνερ, σουτ Τσιούνη θα απομακρύνει πάνω στην γραμμή ο Κάκκος.

45΄σουτ του Μαλή μπλοκάρει ο Ζέρβας.

47΄κεφαλιά Γκατσέσα, πλασέ Μιχαλόπουλο γκολ με τον σκόρερ να υποδεικνύετε σε θέση οφσάιντ.

50΄σουτ Μιχαλόπουλου κόντρα σε κόρνερ.

61΄σουτ του Νάκου λίγο άουτ.

69΄ σουτ Νάκου μπλοκάρει ο Ζέρβας.

71΄σεντρα του Τόσκα, κεφαλιά Τσιούνη η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει σε κόρνερ.

79΄σουτ του Τόσκα θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ζέρβας.

92΄ΓΚΟΛ, σέντρα του Κούση κεφαλιά του Λίτσου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του 1-0.

104΄σέντρα του Παπαποστόλου κεφαλιά του μπαλαούρα θα μπλοκάρει ο Ρόκκος.

105΄δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής του Λίτσου θα μπλοκάρει ο Ρόκκος.