Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018 21:16

Έχασε στην πρεμιέρα του Αναπτυξιακού Τουρνουά στο Αγρίνιο η Εθνική Κορασίδων

Με δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο, η Γαλλία επικράτησε της Εθνικής Κορασίων της Ελλάδας στην πρεμιέρα του Αναπτυξιακού Τουρνουά με 0-2 στο Αγρίνιο. Ειδικότερα Συγκεκριμένα τα γκολ πέτυχαν η Νιαρό στο 8ο λεπτό και η Χαφσί στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Συνθέσεις:

Ελλάδα: Βλασιάδου, Ράκου, Γρηγοριάδη, Βορριά (72′ Μπούκα), Ακριβάκη (72’ Τσαραντάνη), Παχάκη, Ευθυμίου, Βόιλα, Γεωργιάδου (41’ Τσακνάκη), Πρίφτη (66’ Αναστασιάδου), Βασιλακάκου (12’ Σκοτεινιώτη, 60’ Μάρκου).

Γαλλία: Σιεμπέρ, Νολέ, Μαουλιντά, Νιαρό (62’ Μπεν Ραμπά), Νασέρ, Πινό (41’ Αλίς), Φρεμό, Πενέ (52’ Μπισόν), Μεκερί (52’ Μπενουί), Σαπέλ (52’ Σαούντ), Χαφσί (41΄ Πικάρ).

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο άλλο παιχνίδι της πρώτης ημέρας που πραγματοποιήθηκε αργότερα στο ίδιο γήπεδο, η Ρωσία επικράτησε με σκορ 3-2 επί της Σλοβακίας. Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα η προσωρινή αποβολή (sin bin), για παίκτρια της Ρωσίας.

Το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων του Αναπτυξιακού Τουρνουά Ποδοσφαίρου στο Αγρίνιο:

Τετάρτη 21/2/2018

ΩΡΑ 12:00 ΕΛΛΑΔΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 15:00 ΡΩΣΙΑ – ΟΥΑΛΙΑ ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ