Παρασκευή, 29η Μαρτίου 2024  8:55 πμ

Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018 20:34

Έχασε έδαφος στη μάχη της παραμονής η ΓΕΑ

H Γ.Ε.Αγρινίου γνώρισε μια  ήττα που μπορεί να αποδειχτεί κρίσιμμη στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή της στην Γ Εθνική. Ηττήθηκε από τον ΑΟΚ Βέροιας με 69-71. Το ματς ηταν ντέρμπι καθόλη την διάρκεια του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 26-29 στο ημίχρονο. Η ΓΕΑ αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο τριακοστό λεπτό με 49-46. Στην τελευταία περίοδο έγινε μάχη σώμα με σώμα. Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με τρίποντο του Δάρλα αλλά 2 τρίποντα απο Μαυρίδη και Γιανουζάκο στο τελευταίο λεπτό έγειραν την πλάστιγγα προς την ομάδα της Βέροιας με το τελικό 69-71.

Δεκάλεπτα:Α:15-13 Β:11-16 Γ:23-17 Δ:20-25

Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος):Μπεκατώρος, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 9(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 24(1), Σαπλαούρας 3(1), Μπόσμος 12, Τσώλος, Δάρλας 10(1), Βασιλείου 11, Βούλγαρης

ΑΟΚ Βέροιας(Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 7(2), Γκανάς 3(1), Βλάχος 12(1), Μαυρίδης 21(2), Γιαννόπουλος 2, Ντουλαβέρης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 16(3)