Παρασκευή, 29η Μαρτίου 2024  5:23 πμ

Κυριακή, 05 Νοεμβρίου 2017 22:53

Σε ρυθμό «ρελαντί» ο Νέος Αμφίλοχος 4-1 την Καστοριά – Δηλώσεις προπονητών (video)

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τον Νέο Αμφίλοχο που επιβλήθηκε εντός έδρας 4-1της ιστορικής Καστοριάς. Η ομάδα της Αμφιλοχίας, σε ανοδική πορεία, εύκολα πήρε το «τρίποντο» από την πάλαι ποτέ κυπελλούχο Ελλάδας (1979-80) ομάδα της Καστοριάς. Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση από την αρχή ο Αμφίλοχος, προηγούμενος μόλις στο 1΄ με ευθύβολο σουτ του Ζοτάι. Στο 34΄ μετά από σέντρα του Κοντογιάννη ο Τσιούνης Α. θα διπλασιάσει το σκορ για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο πάλι με σκόρερ τον Τσιούνη Α. στο 46΄, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα Κράτσιου. Στο δεύτερο ημίχρονο θα συνεχιστεί ο επιθετικός μονόλογος του Αμφιλόχου και στο 63΄ με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Τσιούνης Α. θα κάνει το 4-0 πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Το μόνο που θα καταφέρει η Καστοριά στην εκπνοή του αγώνα είναι το γκολ της τιμής, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αστράουκα μετά από ανατροπή του Κάσα, γράφοντας το τελικό 4-1.

Οι φάσεις του αγώνα:
7’ Σουτ του Τόσκα, αποκρούει ο Κράτσιος.
23’ Σουτ του Τσιούνη Απ. μπλοκάρει ο Κράτσιος.
60’ Ατομική ενέργεια του Τσιούνη Απ., ο οποίος σεντράρει και προ κενού τέρματος ο Κράτσιος προλαβαίνει τον Κούση.