Τρίτη, 23η Απριλίου 2024  7:30 μμ

Κυριακή, 22 Οκτωβρίου 2017 18:09

Ήττα στα Φάρσαλα για τον Α.Ο. Αγρινίου

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε στα Φάρσαλα από τον τοπικό Γυμναστικό Σύλλογο με σκορ 70 – 64.

Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει με 38 – 34. Στο 30ο λεπτό η ομάδα μας προηγήθηκε με 1 πόντο, ενώ και ένα λεπτό πριν τη λήξη είχε προβάδισμα ενός πόντου. Στα τελευταία δευτερόλεπτα οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και έφτασαν στη νίκη με 70 – 64.

Δεκάλεπτα: 19 – 15, 38 – 34, 52 – 53, 70 – 64.

Διαιτητές: Θεοδώρου – Λουλουδιάδης.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Στέφανος Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 22(5), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Σιόλογκας 11, Νικολόπουλος 17(3), Μακρής 3, Σαββίδης 11(1), Χαιρετίδης 2, Συνετός 2, Ντίνος, Λιούπης, Λιούτας, Καραδήμας.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 3(1), Μπερερής 7(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6, Γκρέκας 8, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 3, Σταύρου 27(4), Τάγκας.