Παρασκευή, 29η Μαρτίου 2024  1:53 πμ

Δευτέρα, 16 Οκτωβρίου 2017 01:32

A.O.Αγρινίου: Ήττα από τους Ίκαρους Σερρών

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε από τους Ίκαρους Σερρών με σκορ 65 – 87.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προηγήθηκε στο ξεκίνημα, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 3 στο φινάλε. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ίκαροι πήραν διψήφια διαφορά και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμά τους φτάνοντας στο τελικό 65 – 87.

Η ομάδα μας έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία και ειδικά από το δεύτερο διαιτητή Λογοθέτη, ο οποίος ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο σφύριζε προκλητικά εναντίον μας κλείνοντας τα μάτια σε αρκετές παραβάσεις.

Δεκάλεπτα: 22 – 25, 36 – 49, 51 – 71, 65 – 87.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Λογοθέτης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 13, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 10(2), Γκρέκας 15(3), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 4, Σταύρου 6, Τάγκας 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Στέργιος Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(2), Τράκας 2, Γκάτζιας 17(3), Φώτογλου 22, Γκούτζιας, Κεμανετζής, Τοπάλης, Θολιώτης 4(1), Κακιούζης 23.