Πέμπτη, 28η Μαρτίου 2024  8:40 πμ

Τετάρτη, 27 Σεπτεμβρίου 2017 20:04

Νίκη της ομάδας Παίδων του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. επί του Α.Ο. (29 – 84)

Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση και πολύ όμορφο θέαμα, πέτυχε η ομάδα Παίδων του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. επί του Α.Ο. Αγρινίου το μεσημέρι της Κυριακής της 24ης Σεπτεμβρίου στο ΔΑΚ Αγρινίου με σκορ 84 – 29 .

Ήταν ένας αγώνας στον οποίο οι αθλητές του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ παίζοντας πολύ καλή άμυνα και έχοντας πολύ καλές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να ξεφύγουν από νωρίς στο σκορ και να χτίσουν μια διαφορά η οποία συνεχώς μεγάλωνε.Έτσι με επιμέρους σκορ δεκαλέπτων 5 – 27 και 9 – 15 έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 42 – 14 .

Οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο , με αποτέλεσμα να πετύχει η καθεμιά τους σχεδόν τους ίδιους πόντους που πέτυχε στο πρώτο.Με σκορ τρίτου δεκαλέπτου 5 – 24 και τέταρτου 10 – 22 το τελικό διαμορφώθηκε στο 84 – 29.

Διαιτητές : Σταθόπουλος , Καραγιάννη

Δεκάλεπτα : 5 – 27 , 14 – 42 Ημίχ , 19 – 66 , 29 – 84

Α.Ο. Αγρινίου (Ζαρκάδας Γ. ) : Αλεξόπουλος Γ , Παπαδήμας Κ 6 , Τσούμας Ε , Παπαδήμας Δ , Καρδαράς Λ. 2, Τσόμπος 4 , Σώζος Μ 7 , Πιστιόλης Μ 2, Τουμαράς Γ. 4 , Τάκης Η 3 , Διώτης Ε 1 .

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ ( Παπαθανασόπουλος Αθ ). : Παπαθανασόπουλος Αλ 9 (2) , Καραχρήστος Ν 2, Καραμπέρης Ε 4, Αργυρίου Δ 2 , Χουλιάρας Εμ 16 (1), Τσατσούλης Α. 15 , Τασούλης Α 13 (1) , Καρέτσος Δ , Καρκαμπούνας Κ 10, Πιστιόλης Π 12 , Σαπλαούρας Φ. , Αναστασίου Χ 1 .