Παρασκευή, 19η Απριλίου 2024  6:58 πμ

Τετάρτη, 03 Μαϊος 2017 22:59

Γ’ EΣΚΑΒΔΕ: Παναιτωλικός – Ηρακλής Μοναστηρακίου 97 – 42

Μία ακόμη νίκη πέτυχαν οι παίκτες της ομάδας του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ (B) την Κυριακή 30/4 το πρωί στο ΔΑΚ Αγρινίου στον τελευταίο τους αγώνα στο Νότιο Όμιλο της Γ΄ κατηγορίας της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.

Οι UNDER 21 του Παναιτωλικού αγωνιζόμενοι απέναντι στον A.O. Ηρακλής Μοναστηρακίου πέτυχαν ευρεία νίκη με σκορ 97 – 42 με την οποία κατέκτησαν την πρώτη θέση στον όμιλό τους.

Ήταν ένας αγώνας γιορτή, την οποία οργάνωσαν ο προπονητής της ομάδας Θανάσης Παπαθανασόπουλος και οι γονείς των αθλητών προσφέροντας γλυκά και χυμούς στους αγωνιζόμενους και φίλους και των δύο ομάδων, απονέμοντας μάλιστα στο τέλος και κύπελλο στους νικητές για να τιμήσουν την άριστη προσπάθειά τους στη διοργάνωση.

Στον αγωνιστικό τομέα ο Παναιτωλικός ξεκινώντας δυνατά κατάφερε από νωρίς να προηγηθεί με 12 – 2 και να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 20 – 4. Στο δεύτερο δεκάλεπτο έχοντας περισσότερες εύστοχες προσπάθειες κυρίως σε σουτ τριών πόντων κατάφερε να κάνει σκόρ 30 – 15 και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 50 – 19.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός συνέχισε να παίζει πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση παίρνοντας πόντους από όλους τους παίχτες που αγωνίστηκαν. Έκανε επιμέρους σκορ δεκαλέπτων 24 – 13 και 23 – 10 και πήρε τη νίκη με 97 – 42 κλείνοντας με τον πιο όμορφο τρόπο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τη φετινή περίοδο.

Διαιτητές: Μπιστιντζάνος – Καραγιάννη

Δεκάλεπτα: 20 – 4 , 30 – 15 , 24 – 13 , 23 – 10.

Παναιτωλικός Γ. Φ, Σ. (Παπαθανασόπουλος Α.): Πάγια Ι. 4 , Χουλιάρας Θ. 8 (2) , Παπαθανασόπουλος Δ. 5 (1) , Τσατσούλης Α. 9 (1) , Αργυρίου Ι. 22 (6), Ραγκαβής Δ. 17 (3) , Παπαθανασόπουλος Ι. 9 (1) , Τσίρτσης Ε. ,Σύρρος Α. 2 ,Πιστιόλης Χ. 7, Λουκάς Δ. 8 , Πάρδος Μ. 6.

ΑΟ Ηρακλής Μοναστηρακίου (Κατσαρός Ν.): Γεωργακόπουλος 2 , Φιλιππόπουλος 12 , Μελικόκης 4, Βίτσας Α. , Καλαμπούκας 6 , Τσούμας 3 , Κορκόντζελος 1 , Μισαηλίδης 8 , Κατσαρός 6.

basket-panaitolikos-ao-monastirakiou (2)

basket-panaitolikos-ao-monastirakiou (3)