Πέμπτη, 25η Απριλίου 2024  10:00 πμ

Τρίτη, 25 Απριλίου 2017 15:47

Γ΄Φάση ΜΙΝΙ 2003 Αγοριών : Παναιτωλικός – Χαρίλαος Τρικούπης 73 – 42

Στον πρώτο της αγώνα για την Γ΄ φάση του τουρνουά αγοριών ΜΙΝΙ 2003 της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε. η ομάδα του Παναιτωλικού νίκησε την Κυριακή 23 / 4 το πρωί στο ΔΑΚ Αγρινίου τον Χαρίλαο Τρικούπη με 73 – 42.

Ήταν ένας αγώνας στον οποίο οι παίκτες του Παναιτωλικού ξεκίνησαν πολύ δυνατά παίζοντας πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση πράγμα που τους έδωσε τη δυνατότητα να πάρουν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα και να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 39 – 17.

Παρά την καλή προσπάθεια των παικτών του Χαρίλαου Τρικούπη στο Β΄ ημίχρονο  ο Παναιτωλικός κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά των 22 πόντων που είχαν πάρει από το πρώτο ημίχρονο. Έτσι με επιμέρους σκορ τρίτου και τέταρτου δεκαλέπτου 21 – 14 και 13 – 11 πήραν τη νίκη με σκορ 73 – 42 και προκρίθηκαν στον προημιτελικό της διοργάνωσης.

Διαιτητές : Εδιαρόγλου – Λύτρας

Δεκάλεπτα : 16 – 8 , 23 – 9 , 21 – 14 , 13 –11.

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ ( Παπαθανασόπουλος Αθ ). : Παπαθανασόπουλος Αλ 12 , Αργυρίου Δ 2 , Καραμπέρης Ε 12 (2) , Τασούλης Α. 4 , Χουλιάρας Εμ 16 , Μπόνιας Κ , Καρέτσος Δ 2 , Καρκαμπούνας Κ 22 , Σαπλαούρας Φ. 3 (1) , Καραχρήστος Ν , Αναστασίου Χ .

Χαρίλαος Τρικούπης ( Ιωάννου ) : Ζαρζάνης Π 7 , Κόκλας Α , Ανδρέου Π 2 , Παγουράς Χ 6 (2) , Γενδούλας Κ 16 (2) , Αντωνόπουλος Ι , Αποστολόπουλος Σ 2 , Πλουμής Ε , Κέκελος Α , Στεφάτος Ε 9 .