Σάββατο, 20η Απριλίου 2024  8:02 πμ

Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017 19:32

Μπάσκετ Γ΄ ΕΣΚΑΒΔΕ: Άκτιος Απόλλων Πρέβεζας – Παναιτωλικός 87 – 72

Την ήττα γνώρισε ο Παναιτωλικός το Σάββατο 23/4 το απόγευμα στο ΔΑΚ Πρέβεζας από τον Άκτιο Απόλλων με σκορ 87 – 72, σε έναν αγώνα στον οποίο παρατάχθηκε με ελλείψεις βασικών, παικτών με τον Θανάση Παπαθανασόπουλο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε αθλητές που αγωνίζονται στις μικρότερες κατηγορίες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άκτιος Απόλλων πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια κατάφερε να πάρει σημαντική διαφορά στο σκορ και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 46 – 29.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός αντέδρασε και κατάφερε να πετύχει 43 πόντους δεν κατάφερε όμως με την άμυνά του να περιορίσει τους αντιπάλους του οι οποίοι πετυχαίνοντας 41 πόντους πήραν τη νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 87 – 72.

Έτσι οι «μικροί» του Παναιτωλικού περιμένουν τη νίκη την ερχόμενη Κυριακή αγωνιζόμενοι στο ΔΑΚ Αγρινίου στις 12.00 ,  σε έναν αγώνα γιορτή  , απέναντι στον Α.Ο.  Ηρακλή Μοναστηρακίου  για να πανηγυρίσουν την κατάκτηση της πρώτης θέσης του Νοτίου Ομίλου η οποία οδηγεί στην Β΄κατηγορία της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.

Διαιτητές : Ζέρβας – Εδιαρόγλου

Δεκάλεπτα :  23 – 12 , 23 – 17 , 22 – 21 , 19 – 22.

Άκτιος Απόλλων Πρέβεζας (Παπαμιχαήλ):  Δημολίτσας  2 , Zώης 3 (1) ,  Τσεκούρας  26 (5) , Μπάκος 3 ,  Τζάλλας 7 (1) , Σκαμνέλος  6 (2) ,  Ζέρβας  8 ,  Χασιώτης 3 (1) , Ευθυμίου 11 , Αργυρός  1 , Τσέτσικας 17.

Παναιτωλικός Γ. Φ, Σ. ( Παπαθανασόπουλος Αθ.):  Χουλιάρας Θ.  3  , Καραμπέρης Ε. 3 (1) , Χουλιάρας Εμ  , Παπαθανασόπουλος Δ. 8 ,  Αργυρίου Ι. 20 (1), Παπαθανασόπουλος  Αλ.  , Λουκάς  Δ 2 , Πάγια Ι. 7 , Σύρρος Α. , Τσίρτσης Ε. 3 ,  Παπαθανασόπουλος Ι.  26 (3).