Τετάρτη, 24η Απριλίου 2024  7:41 μμ

Κυριακή, 02 Απριλίου 2017 20:25

A.O. Αγρινίου: Νίκη επί του Α.Ο. Πολυγύρου

Τη 14η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα μας που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Α.Ο. Πολυγύρου με σκορ 63 – 51. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ανέβηκε στους 39 βαθμούς, αφήνοντας στους 32 τον Πολύγυρο.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 11 – 2, ενώ σε εκείνο το σημείο τραυματίστηκε και δεν αγωνίστηκε καθόλου στη συνέχεια του αγώνα ο Δημήτρης Πιπιλιάρης. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 11 – 8, όμως το δεκάλεπτο έκλεισε με το σκορ στο 22 – 14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε διψήφια διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με 33 – 22. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 57 – 51, όμως η ομάδα μας δεν τους επέτρεψε να ελπίσουν πετυχαίνοντας έξι συνεχόμενους πόντους διαμορφώνοντας το τελικό 63 – 51.

Δεκάλεπτα: 22 – 14, 33 – 22, 50 – 40, 63 – 51.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 9(1), Σταμούλης 3(1), Πουρνάρας 2, Μπαρούχας 9(1), Τάσσος 4, Γκρέκας 2, Μήτσου 5(1), Μολώνης, Μακρής 21(2).

Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Ανδρέας Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 2, Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 6(2), Βούλγαρης 10(2), Χρηστίδης, Νησιώτης 4, Νουκάρης 20(1), Ακριτίδης, Μίτιτς 3.