Τετάρτη, 24η Απριλίου 2024  7:08 πμ

Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017 20:59

Ήττα στην Καστοριά για Α.Ο. Αγρινίου

Για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε στην Καστοριά από τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Α.Σ. Καστοριάς με 73 – 64.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκειά του και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν μια μικρή διαφορά στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 3 με την ολοκλήρωση του πρώτου 20λεπτου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 5 πόντους και στο ξεκίνημα του τετάρτου δεκαλέπτου με σερί 1 – 7 η ομάδα μας προηγήθηκε με 55 – 54, 6:02 πριν το τέλος του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και έφτασαν στο τελικό 73 – 64.

Δεκάλεπτα: 21 – 18, 35 – 32, 53 – 48, 73 – 64.

Διαιτητές: Σιταρίδης – Δαμίγος.

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Γιώργος Σούλιος): Κυριακόπουλος 15(2), Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 15(1), Τερσενίδης 8(1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης 2, Αντωνιάδης 11(1), Μπένας 5, Τσότσος 5.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 14(1), Μπερερής 10, Τάσσος 4, Πουρνάρας, Μπαρούχας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 10(1), Μήτσου, Γκόβας 18(3), Μακρής 5.