Τετάρτη, 24η Απριλίου 2024  11:53 μμ

Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2017 18:21

Μπάσκετ Κ21: Παναιτωλικός – Λέων Μεσολογγίου 54-51

Τον Α.Σ. Λέων Μεσολογγίου αντιμετώπισαν οι κάτω των 21 του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ. την Κυριακή το απόγευμα στο ΔΑΚ Αγρινίου και νίκησαν με σκορ 54 – 51. Σε όλη διάρκεια του αγώνα οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ και εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία με αποτέλεσμα ο αγώνας να κριθεί στο τελευταίο του λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες των δύο ομάδων έδωσαν ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα και σε συνδυασμό με την αστοχία στην επίθεση και τα λάθη το σκορ κρατήθηκε σε χαμηλά επίπεδα και έκλεισε με 21 – 19.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες ήταν πιο εύστοχες, παίχτηκε πολύ καλύτερο μπάσκετ και ο Παναιτωλικός ευτύχησε να πάρει τη νίκη γιατί ήταν πιο εύστοχος σε κρίσιμα σουτ στο τέλος του αγώνα.

Δεκάλεπτα : 6 – 10 , 15 – 9 , 17 – 22 , 16 – 10

Διαιτητές: Διαμαντής , Βέργος

Παναιτωλικός ΓΦΣ : Πάγια Ι. 2 , Χουλιάρας Θ. 2 , Θεράπος Α. 3 , Αργυρίου Ι. 9, Ραγκαβής Δ. 19, Τσιρτσής Ε. 3 , Σύρρος Α. 5 , Παπαθανασόπουλος Δ. 11 , Λουκάς Δ., Τσατσούλης Α.